O czym jest Havana Camilii Cabello?

“Havana una na-na…” – ta piosenka jest wszędzie. Jak na popowy przebój jest nie tylko wyjątkowo klimatyczna, ale jest również dwuznaczna. Więc o czym jest Havana Camilii Cabello?

O czym jest Havana Camilii Cabello? Nie tylko o stolicy Kuby

Najprostsza interpretacja jest oczywiście taka, że ten popowy megahit to opowieść o mieście i tęsknocie do niego. To właśnie na wschodzie ten metropolii w 1997 przyszła na świat piosenkarka, która naprawdę nazywa się Karla Camila Cabello Estrabao. Jednak Cabello wcale nie spędziła tak dużo czasu w Hawanie. Jej ojciec pochodził z Meksyku i sporą część dzieciństwa piosenkarka spędziła w stolicy tego kraju – Mexico City. Do tej metropolii jednak tak wielkiego sentymentu jednak nie ma, a wywiadach nazywają ją często “betonową dżunglą”.

Gdy jednak Camila miała pięć lat, osiadła wraz z rodziną w Miami na Florydzie. To w USA wystąpiła w programie X Factor i w końcu stała się częścią grupy Fifth Harmony. W końcu pod koniec 2016 roku postanowiła opuścić grupę i skupić się na karierze solowej.


“Havana” jest odczytywana jako oda piosenkarki do rodzinnego miasta. Ale sama piosenkarka w jednym z wywiadów zdradziła nieco więcej;

To historia o tym, jak zakochałam się w złym chłopcu z Hawany – powiedziała.

Wiele jednak nie powiedziała, a właściwie to nie dopowiedziała. Cabello śpiewa: 

He took me back to East Atlanta, na-na-na
Oh, but my heart is in Havana

Czyli: zabrał mnie do wschodniej Atlanty (miasto w USA), ale moje serce jest wciąż w Hawanie. Czy więc ‘bad boy’ z Hawany zabrał Camilę do Atlanty? A może w Atlancie jest jej nowa miłość, a stara jest ciągle na Kubie i ciągle do niej tęskni? Może na to wskazywać późniejszy wers, w którym śpiewa, że tylko pół jej serca zostało w Hawanie.

W oficjalnej biografii Cabello nie ma nic o tym, że miała jakieś związki z Atlantą. Co ciekawe, z tego miasta w Georgii pochodzi Young Thug, raper, który jest współwykonawcą “Havany”. Jednak nic nie wiadomo o tym, by miał on z piosenkarką jakieś bardziej romantyczne relacje. 

Co ciekawe, Cabello, podobnie jak większość członków jej zespołu, początkowo nie wierzyła w sukces “Havany”. Obecnie jest jej ulubioną piosenką do wykonywania na koncertach. I mega przebojem. Choć jeszcze nie takim, jak utwory, które Cabello wykonywała wraz z grupą Fifth Harmony. “Havana” na YouTube ma ponad 500 milionów wyświetleń, a niektóre klipy grupy – ponad 1,5 miliarda.

Podobne teksty...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *